Harmonogram odbywania kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego

Jednym z najważniejszych elementów Twojego wniosku do Sądu Penitencjarnego o zezwolenie na odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego jest  harmonogram wykonywania tej kary.

W postanowieniu o udzieleniu zezwolenia na odbycie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym Sąd Penitencjarny określa przedziały czasu w ciągu doby w poszczególnych dniach tygodnia, w których możesz przebywać poza miejscem wykonywania kary, a więc poza miejscem Twojego zamieszkania.

Propozycja, w jakich okresach czasu w ciągu doby będziesz przebywał poza miejscem zamieszkania powinna wyjść od Ciebie. Propozycja ta przybiera właśnie postać harmonogramu odbywania kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, który powinieneś zawrzeć we wniosku do Sadu penitencjarnego.

Zanim złożysz wniosek o zezwolenie na odbycie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym przemyśl i rozpisz na dni tygodnia te przedziały czasu w ciągu doby, w których potrzebujesz przebywać poza miejscem zamieszkania.

Zgodnie z art.43na kkw możesz uzyskać zezwolenie Sądu Penitencjarnego na przebywanie poza miejscem zamieszkania przez okres czasu nieprzekraczający 12 godzin na dobę.

Rozpisując we wniosku o zezwolenie na odbycie kary pozbawienia wolności w trybie dozoru elektronicznego przedziały czasu w ciągu doby, w których będziesz przebywał poza miejscem zamieszkania wskaż je dokładnie posługując się wyrażeniami „od godziny X do godziny Y” w poszczególnych dniach tygodnia. Nie zapomnij jednocześnie, by we wniosku uzasadnić, na co chcesz je przeznaczyć. Możesz je przeznaczyć przykładowo na:

 • wykonywanie pracy lub prowadzenie działalności gospodarczej
 • sprawowanie opieki nad osobą małoletnią, osobą niedołężną lub chorą
 • naukę w szkole
 • zajęcia sportowe lub kulturalne
 • wizyty i zabiegi lekarskie
 • udział w zajęciach terapeutycznych
 • niezbędne zakupy, np. żywnościowe
 • utrzymywanie więzi z rodziną

Pamiętaj, by dobrze uzasadnić każdą z tych okoliczności uzasadniających przebywanie poza miejscem wykonywania kary pozbawienia wolności (miejscem zamieszkania) i potwierdzić ją dokumentami, np. umową o pracę, opisem prowadzonej działalności gospodarczej czy dokumentacją lekarską. Im bardziej przyłożysz się do uzasadnienia, tym mniejsze ryzyko, że Sąd Penitencjarny oddali Twoją propozycję przebywania poza miejscem zamieszkania we wskazanych przez Ciebie okresach czasu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Harmonogram odbywania kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego

 1. Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu.
  Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć.
  Jednocześnie zapewniam, że szanuję Wasza prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.
  Pozdrawiam
  Aplikant Adwokacki Bartosz Nadwodny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


× 4 = 28