Odwołanie warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary w przypadku osoby skazanej za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej.

Jeżeli zostałeś skazany za przestępstwo popełnione z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby najbliższej lub innej osoby małoletniej zamieszkującej wspólnie z Tobą, to Sąd może odwołać Ci warunkowe przedterminowe zwolnienie, jeżeli w okresie próby rażąco naruszysz porządek prawny lub ponownie popełnisz przestępstwo używając przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby Ci najbliższej lub innej osoby małoletniej zamieszkującej wspólnie z Tobą.

Trzeba nadmienić, że opisana wyżej sytuacja nie jest jedyną w Twoim przypadku. Mianowicie to nie jest jedyna przesłanka, dzięki której trafisz do zakładu karnego. Obowiązują Cie także okoliczności, które opisałem w artykule Kiedy Sąd może odwołać przedterminowe warunkowe zwolnieniei spełnienie chociaż jednej tam opisanej, także spowoduje, że z powrotem trafisz do zakładu karnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Odwołanie warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary w przypadku osoby skazanej za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej.

 1. Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu.
  Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć.
  Jednocześnie zapewniam, że szanuję Wasza prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.
  Pozdrawiam
  Aplikant Adwokacki Bartosz Nadwodny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


7 × = 7