Kiedy Sąd może odwołać przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności?

Kwestię tę reguluje art. 156 § 1 w zw. z art. 156 § 2 k.k.w. W przepisach tych zawarte okoliczności, które umożliwiają Sądowi odwołanie przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że odwołanie przerwy nie jest obligatoryjne. Oznacza to, że jeszcze na posiedzeniu Sądu możesz wytłumaczyć i jednocześnie przekonać Sąd, aby nie odwoływał Ci przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności. Przesłanki, które mogą wpłynąć na decyzję Sądu o odwołaniu przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności to sytuacje, gdy:

Należy w tym miejscu powiedzieć, że w/w okoliczności nie nakładają na Sąd obowiązku odwołania przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności. Jednakże należy podkreślić, iż w przypadku wystąpienia powyższych okoliczności, ale po udzieleniu pisemnego upomnienia przez sądowego kuratora zawodowego, Sąd jest zobligowany do odwołania przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności, czyli z powrotem trafisz do zakładu karnego.

Spełnienie chociaż jednej z w/w okoliczności, które opisałem powyżej,
a które nastąpią po upomnieniu zawodowego kuratora sądowego spowodują Twój natychmiastowy powrót do zakładu karnego. Dlatego w przypadku uzyskania przerwy w wykonaniu kary Twoja postawa i zachowanie na wolności w okresie przerwy musi być nieskazitelne. Trzeba zaznaczyć, że Twoje szanse na uzyskanie kolejnej przerwy w wykonaniu kary będą minimalne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Kiedy Sąd może odwołać przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności?

 1. Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu.
  Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć.
  Jednocześnie zapewniam, że szanuję Wasza prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.
  Pozdrawiam
  Aplikant Adwokacki Bartosz Nadwodny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


3 × = 27