Jak uzyskać przedterminowe warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary?

Zgodnie z art. 77 k.k. Skazanego na karę pozbawienia wolności sąd może warunkowo zwolnić z odbycia reszty kary tylko wówczas, gdy: jego postawa, właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zachowanie po jego popełnieniu i w czasie odbywania kary uzasadniają przekonanie, że skazany po zwolnieniu będzie przestrzegał porządku prawnego, a w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa.

Sąd rozpatrując Twój wniosek o przedterminowe warunkowe zwolnienie będzie brał pod uwagę szereg okoliczności, które zaważą na jego decyzji. Przesłanki, które będą rozpatrywane to:

 • Twoja postawa;

 • właściwości i warunki osobiste;

 • okoliczność popełnienia przez Ciebie przestępstwa;

 • Twoje zachowanie po popełnieniu przestępstwa;

 • zachowanie w czasie odbywania kary,

które jednoznacznie przekonają Sąd, że po Twoim zwolnieniu będziesz przestrzegał porządku prawnego, a w szczególności nie popełnisz ponownie przestępstwa. Ogólniej mówiąc musisz przekonać Sąd do Twojej pozytywnej prognozy kryminologicznej, czyli w dużej mierze Twoje zachowanie w zakładzie karnym, wnioski nagrodowe, ilość przepustek, a z kolei Sąd przychyli się do Twojego wniosku o przedterminowe warunkowe zwolnienie z zakładu karnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jak uzyskać przedterminowe warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary?

 1. Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu.
  Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć.
  Jednocześnie zapewniam, że szanuję Wasza prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.
  Pozdrawiam
  Aplikant Adwokacki Bartosz Nadwodny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 7 = 16

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>