Co mam zrobić, jeżeli zostałem zobowiązany do wykonywania obowiązków związanych z okresem próby, a nie zostałem oddany pod dozór?

Zgodnie z brzmieniem art. 159 § 2 k.k.w. W sytuacji, kiedy zostałeś zobowiązany przez Sąd do wykonywania określonych obowiązków związanych z okresem próby, a nie zostałeś oddany pod dozór jesteś zobligowany do wykonania następujących czynności:

 • musisz bezzwłocznie, a najpóźniej 7 dnia liczonego od dnia opuszczenia murów zakładu karnego zgłosić się do sądowego kuratora zawodowego sądu rejonowego, w okręgu którego będziesz miał stałe miejsce pobytu

 • musisz zgłaszać się do sądowego sądowego kuratora zawodowego w określonych przez niego terminach i udzielać informacji co do przebiegu okresu Twojej próby

 • nie możesz bez zgody Sądu zmieniać miejsca stałego pobytu

 • musisz wykonywać obowiązki, które nałożył Sąd, warunkowo Cie zwalniając z odbycia reszty kary.

Także nawet mimo nie oddania Ciebie pod dozór trzeba spełnić wiele wymogów, aby nie wrócić z powrotem do zakładu karnego. Trzeba te wszystkie obostrzenia mieć bardzo na uwadze, ponieważ nie spełnienie chociaż jednej spowoduje, że zostaniesz zmuszony wrócić do zakładu karnego.

Więcej na ten temat w  artykule Kiedy Sąd może odwołać przedterminowe warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary? .

Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Co mam zrobić, jeżeli zostałem zobowiązany do wykonywania obowiązków związanych z okresem próby, a nie zostałem oddany pod dozór?

 1. Drodzy Czytelnicy
  Zachęcam Was do komentowania tego artykułu oraz zadawania pytań, jakie Wam się nasuną po jego przeczytaniu.
  Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć.
  Jednocześnie zapewniam, że szanuję Wasza prywatność. Adres e-mail z jakiego wyślecie pytanie lub komentarz do artykułu nie zostanie wyświetlony.
  Pozdrawiam
  Aplikant Adwokacki Bartosz Nadwodny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


9 × = 63